Promocje sieci handlowych

Wypożyczalnia książek w Biedronce ?

Biedronka otworzy swoje sklepy w niedzielę Pracownicy twierdzą, że wypożyczanie książek będzie oferowane przez dyskonty

Biedronka, kolejna sieć handlowa, planuje otwierać swoje sklepy w niedziele, które nie są dniami handlowymi. Wykorzystuje do tego metodę "klubu czytelnika". Pracownicy sieci twierdzą. Z ich relacji wynika, że może to nastąpić już w niedzielę (7 sierpnia). Sieć stara się jednak informować wszystkich i nie potwierdza tego oficjalnie. Do poniedziałku Biedronka nie odpowiedziała na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl w tej sprawie. ] Pracownicy Biedronki w różnych częściach Polski zostali już poinformowani przez swoich przełożonych, że muszą zgłosić się do pracy w niedzielę. Ta niedziela jest teoretycznie niedzielą niehandlową. Rozmawialiśmy z kilkoma osobami, ale nie były one w stanie podać nam żadnych szczegółów. Brak dowodów na piśmie nie jest problemem, informacje są przekazywane ustnie.

Jaka liczba Biedronek będzie dostępna w niedziele? Tak właśnie działa nasza firma. Prawdopodobnie pojawią się one w ostatnim dniu, aby poinformować sklepy. - Pewne jest, że sklepy będą otwarte w niedzielę. To nie jest fake news". "Otrzymałam maila z SOM z prośbą o pomoc, bo w sklepie, który miał być otwarty jako czytelnia, nie ma załogi" - mówi. 300 kolejnych biur zostanie otwartych 28 stycznia. Teraz będzie ich 900, ale ich liczba będzie się stopniowo zwiększać.

Kilka godzin temu na forach internetowych pracowników Biedronki zapanowało zamieszanie. Podobne plotki krążyły kilka tygodni wstecz, gdy pracownicy sieci dyskutowali o możliwości otwarcia dyskontów w niedziele. Używali też chwytu "na placówki medyczne". Biedronka będzie tym razem "czytelnią", "wypożyczalnią" czy "biblioteką". Na portalu wiadomoscihandlowe.pl opisywaliśmy już szczegółowo przypadki, w których franczyzobiorcy Intermarche i Carrefoura zdecydowali się na podobne działania - powołanie klubu czytelniczego i stworzenie czytelni w sklepie.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę mówi, że zakaz handlu NIE dotyczy placówek handlowych znajdujących się w placówkach prowadzących działalność kulturalną, sportową, oświatową, turystyczną lub rekreacyjną. Wyjątek ten dotyczyłby czytelni, bibliotek i klubów czytelniczych.

Gazetka Biedronka czy książka Biedronka ?

gazetka biedronka Magda Gessler

Biedronka nie wypowiada się na ten temat Rozmawialiśmy z pracownikami sieci, którzy nie byli pewni, jak cały proces będzie wyglądał od strony organizacyjnej. - Koleżanka dostała informację z jednego sklepu: Będziemy otwarci i będziemy klubem czytelniczym. Otrzymamy około 140 książek. Klienci otrzymają aplikację, dzięki której będą mogli czytać książki na PS3. Sklepy będą miały przy wejściach stojaki z książkami. Wchodząc, klient otrzyma egzemplarz, a wpłata zostanie doliczona do ewentualnych zakupów. Klient otrzyma również bon na daną kwotę. Bon ten będzie mógł następnie wykorzystać przy kolejnych zakupach.